DARMOWA DOSTAWA od 199 zł | PACZKOMATY InPost 𝟗,𝟗𝟗 𝐳ł.

Jak zdekrystalizować miód???

Dekrastylizacja miodu Ramka Miodu…

Każda osoba która kupuje i konsumuje miód regularnie, na pewno spotkała się już z jego krystalizacją. Dlaczego miód krystalizuje? Czy to znaczy że miód się zepsuł? Jak zdekrystalizować miód? Zaczynamy!

Większość rodzajów miodów naturalnie się skrystalizuje, jeśli pozostawisz w szafce przez dłuższy czas. Czasami możesz zauważyć że Twój przezroczysty miód staje się bardziej nieprzejrzysty, w następnym procesie może stać się ziarnisty a po dłuższym czasie stanie się całkowicie stały.
Na szczęście proces krystalizacji jest w pełni naturalny i miód jest tak samo dobry jak płynny .

DLACZEGO MIÓD KRYSTALIZUJE?

Nie zagłębiając się za bardzo w nauce, mówiąc prościej- kryształy są naturalnymi cukrami, które stają się nierozpuszczalne w miodzie.W miodzie nie ma wystarczającej ilości wody, aby wszsytkie cukry zostały rozpuszczone.

W miodzie są zawarte dwa główne rodzaje naturalnych cukrów:
fruktoza która ma tendencje do pozostawania w stanie rozpuszczonym.
glukoza ma znacznie nizsza rozpuszczalność i dlatego łatwiej krystalizuje.

Gdy glukoza oddziela się od wody, w miodzie powstają drobne kryształki. Krystalizacja jest różna w zależności od rodzaju miodu z jakiego jest nektaru. Niektóre tworzą drobne kryształki inne większe ziarniste. Wszystko zależne jest od zawartości wody w miodzie w porównaniu z glukozą- więcej glukozy to szybsza krystalizacja.

JAK SPOWOLNIĆ KRYSTALIZACJĘ MIODU??

Bardzo wiele zależy od miejsca

Miejsce przechowywania miodu może mieć duży wpływ na szybkość jego krystalizacji. Niskie temperatury sprzyjają szybszej krystalizacji, więc nie wkładaj naszego miodu do lodówki! Naprawdę nie ma potrzeby, aby miód był przechowywany w lodówce, właściwie przechowywany w szczelnie zamkniętym pojemniku. Miód ma okres przydatności do spożycia, który znacznie przekracza cokolwiek innego w Twojej szafce. Jednak wysokie temperatury mogą powodować degradację miodu, więc cieplejszy zdecydowanie nie jest lepszy. Z tych powodów, aby spowolnić lub uniknąć krystalizacji, zawsze najlepiej przechowywać miód w temperaturze pokojowej w szafce z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Jest nie tylko najlepszy dla miodu, ale także najlepszy sposób na utrzymanie go w płynnym stanie.

Jeśli chcesz całkowicie uniknąć krystalizacji, najlepiej po prostu zjeść miód, zanim skrystalizuje! Średnio miód zwykle nie krystalizuje się przez co najmniej kilka tygodni, a być może nawet miesiące po jego zakupie.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW ZDROWYCH I PYSZNYCH MIODÓW W NASZYM SKLEPIE:

SKLEP Z MIODEM

Miód Wrocław- Krzyki- Ołtaszyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *